Autor Wątek: Podsumowanie magazynów: stan początkowy i końcowy oraz wartość przyjęć i wydań  (Przeczytany 1676 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zawipl

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja +0/-0
  • Wersja programu: najnowsza GT
Dzień Dobry,
poszukuję lub chciałbym zlecić napisanie zestawienia SQL do Subiekta umożliwiającego wygenerowanie podsumowania dla księgowości do ksiąg rachunkowych, stanu magazynów. Aktualnie muszę to robić poprzez ręczne przygotowywanie zestawienia remanentów oddzielnie dla każdego oddziału, a następnie zsumowania dokumentów generujących przychód i rozchód magazynowy.

Filtry:
  • okres (zakres dat, określony miesiąc, bieżący miesiąc, poprzedni miesiąc, rok itp.
  • magazyny (domyślnie wszystkie)
  • typy uwzględnianych dokumentów do przyjęć
  • typy uwzględnianych dokumentów do wydań
  • stan: powiązane z handlowymi, niepowiązane z handlowymi, inwentaryzacja (szybka, zbiorcza)

Zestawienie prezentuje w każdym wierszu oddzielny magazyn.
Kolumny zawierają:
1. Stan początkowy okresu netto (po koszt)
2. Stan końcowy okresu netto (po koszt)
3. Wartość przyjęć netto (po koszt) - domyślnie PW, PZ, Przesunięcie magazynowe przyjęte
4. Wartość wydań netto (po koszt) - domyślnie RW, WZ, Przesunięcie magazynowe wydanie

Zestawienie posiada podsumowanie (SUMĘ) dla każdej kolumny.

Z góry dziękuję jeżeli ktoś zna takie rozwiązanie, jeżeli nie a możliwe jest jego napisanie - prośba o wycenę na biuro@zawi.pl
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2025, 14:28:30 wysłana przez zawipl »

Offline dkozlowski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 17263
  • Reputacja +800/-27
  • Wersja programu: GT/Navireo/nexo
Przede wszystkim należy unikać takiej księgowości... Ale już się brnie i usuwa skutki problemu, a nie przyczyny to są dostępne standardowe funkcjonalności do tego celu, czyli zestawienie podliczenia okresu, a nie remanenty... Nie widzę sensu ich powielać, ale jeśli ktoś ma ochotę to standardowo można spróbować podejrzeć działanie programu i je odtworzyć.

ps.
Nigdzie nie zostały wspomniane korekty kosztów magazynowych co sugeruje, że nie jest znane działanie programu w obszarze magazynu.
Daniel, Białystok.