Autor Wątek: Przychód surowca nieewidencjonowany  (Przeczytany 9819 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rekruter

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja +0/-0
  • Wersja programu: SUBIEKT GT 1.69 HF
Przychód surowca nieewidencjonowany
« dnia: Marzec 15, 2022, 14:26:43 »
Witam,
Czy ktoś z księgowych mógłby podzielić się z Nami wiedzą dotyczącą poprawności toku rozumowania?
W związku z planowaniem pracy w środowisku systemowym, stoimy przed sprawą związaną z przyjęciem surowca na stan magazynowy i potrzebujemy rady jak to rozwiązać  punktu widzenia księgowego.
Na dzień dzisiejszy rozpatrujemy sytuacje, w której odbywa się dostawa surowca ( dla przykładu marchew) w ilości fizycznej 1000kg z określonym numerem partii. Ocena jakościowa podaje informacje do rolnika, że zgodnie z obowiązującymi ustaleniami szacujemy, że jedynie 800kg będzie nadawało się do produkcji i na tyle też otrzymujemy FZ, którą rejestrujemy w systemie.
Docelowo, zgodnie z nowymi założeniami, przystępujemy do meldowania produkcji w systemie, jednak okazuje się że po fizycznym przesortowaniu, z tej partii mogliśmy pobrać, aż 900kg surowca. (Sortowanie często odbywa sie jakiś czas po fizycznej dostawie, do momentu sortowania nie można ruszyć surowca).
Powstaje więc problem związany z przychodem ilości potrzebnej do meldunku, zakładając naturalnie że stany będą zgodne.
Jak możemy rozwiązać tę sytuację, aby zachować się zgodnie z zasadami księgowości? Czy inwentaryzacja na tym indeksie ( cząstkowa) zwiększająca stan, która pociągnie za sobą automatyczne wygenerowanie dokumentu PW jest możliwa w tej sytuacji? Czy wymaga będzie korekta FZ? Czy mamy jakiekolwiek inne możliwości?
Będę wdzięczna za odpowiedź.

Forum Użytkownikow Subiekt GT

Przychód surowca nieewidencjonowany
« dnia: Marzec 15, 2022, 14:26:43 »