Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - dkozlowski

Strony: [1] 2 3 ... 968
1
Subiekt GT / Odp: Wydruk polecenia przelewu pp
« dnia: Dzisiaj o 11:32:28 »
Niestety funkcjonalność ta nie wspiera podzielonych płatności i musi ją rozbudować producent. Polecam wejść w XXI wiek i zacząć korzystać z bankowości elektronicznej i paczek przelewów ;)

2
Jeśli nie pokażesz tego co robisz lub nie opiszesz dokładnie to będzie trudno - u mnie działa.

3
Subiekt GT / Odp: Nie drukuje całości pola uwagi do dokumentu
« dnia: Październik 21, 2019, 12:17:51 »
Pokaż o czym piszesz.

4
Dodatki - zestawienia - sfera / Odp: Wydruki pdf przez sferę
« dnia: Październik 21, 2019, 12:14:48 »
No właśnie, na tę chwilę wpis należy dodać ręcznie do rejestru, zastanowię się nad możliwością dodawania konfiguracji dla innych użytkowników systemu operacyjnego.

5
Dodatki - zestawienia - sfera / Odp: Wydruki pdf przez sferę
« dnia: Październik 21, 2019, 11:44:47 »
Przeczytałeś uwagi w rozwiązaniu - na jakim użytkowniku działa Sfera, a na jakim jest uruchamiany program przez użytkownika i została skonfigurowana jakość grafiki na wydrukach ?

6
Poszukaj na forum jak powinna wyglądać poprawna konfiguracja domyślnego programu pocztowego w systemie operacyjnym dla GT. Rozumiem, że wysyłka z systemu operacyjnego działa poprawnie ?

Link do jednego z niezliczonych wątków na forum: http://forumsubiekta.pl/subiekt/subiekt-gt-a-thunderbird/msg11532/#msg11532, link do pomocy Insertu: https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/1757,jak-skonfigurowac-domyslnego-klienta-poczty-elektronicznej.html.

7
Subiekt GT / Odp: Problem z numeracją faktur
« dnia: Październik 20, 2019, 12:17:33 »
Od dwóch dni czytam forum, ale nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie.

I nie pomyślałeś o tym, aby wybrać właściwie dostawcę programu, aby móc spytać o takie podstawy obsługi programu i otrzymać odpowiedź w minutę zamiast samemu szukać dwa dni ? :o Oczywiście nie nie musiałbyś wtedy zadawać tego pytania, gdyż taką podstawową konfigurację miałbyś w cenie programu.

Nie wiem gdzie leży problem. W ustawieniach jest cały czas ustawiona numeracja miesięczna.

Tak na przyszłość, jeśli już chcesz korzystać z forum - dużo mnie pisz, nie zarzekaj się, że coś zrobiłeś, zamiast tego pokazuj co robisz i na co patrzysz, aby łatwiej można było wskazać gdzie popełniłeś błąd...

Nic nie przestawiałem ,jest tak od samego początku.

Co to znaczy "od początku" według Ciebie? Dla nas "początek" oznacza rozpoczęcie pracy z programem, a w domyślnej konfiguracji numeracji dokumentów jest ustawiana numeracja roczna, a nie miesięczna, więc jeśli "niczego nie przestawiałeś" to masz numerację roczną...

8
Subiekt GT / Odp: Problem z konwersją bazy do 1.58
« dnia: Październik 19, 2019, 11:17:51 »
Rozwiązanie było podane we wskazanym wątku - zainstalować raz jeszcze, tym razem poprawnie... Coś mi świta, że można zmienić collation serwera, ale nie miałem takie potrzeby, więc nie wiem jak to wygląda w praktyce... Co do konsekwencji w bazie danych to też nie miałem z takim przypadkiem osobiście do czynienia, nie przypomina mi się, abym słyszał coś o ewentualnych problemach.

9
Subiekt GT / Odp: Ręczne wpisanie pozycji " zaliczka" z wartością ujemną
« dnia: Październik 19, 2019, 10:53:28 »
Może to już najwyższa pora poznać podstawy obsługi programu, a w tym przypadku prowadzenie rozrachunków... Nie można zrobić czegoś takiego jak sprzedaż z ilością/wartością ujemną (poza obrotem opakowaniami), należy wprowadzić zaliczkę dokumentem finansowym (KP, BP, SNAL) i wybrać ją jako przedpłatę na dokumencie handlowym i/lub korzystać z faktur zaliczkowych.

10
Subiekt GT / Odp: Problem z konwersją bazy do 1.58
« dnia: Październik 19, 2019, 10:46:02 »
I znowu sprawdziła się zasada, że sprzedać program potrafi każdy, ale skorzystać z niego już nie, więc warto dobrze zastanowić się przed wyborem dostawcy: http://forumsubiekta.pl/rewizor/problem-podczas-aktualizacji-z-wersji-1-47-do-1-48/msg84559/#msg84559.

11
Ech, przecież program nie gromadzi takich informacji, więc nie da się przygotować zestawienia z danych, których nie ma... Jak zawsze musisz zacząć od zebrania takich informacji, czyli zacząć korzystać z zamówień różnicowych, zamówić dodatkowe rozwiązanie, które będzie rejestrowało takie zmiany, zamówić dedykowane rozwiązanie do przetwarzania zamówień...

Jeśli ktoś zaproponuje skorzystanie ze Szpiega to niech od razu podejmie się realizacji takiego zestawienia ;)

12
Subiekt GT / Odp: Dublujące się dokumenty finansowe
« dnia: Październik 17, 2019, 19:50:11 »
Dla mnie to wygląda na klasykę - dokument jest rozliczany, następnie jest edytowany co prowadzi do rozkojarzenia rozliczenia i jest ponownie rozliczany bez usunięcia powstałego rozliczenia...

13
Subiekt GT / Odp: Subiekt GT - wezwanie do zapłaty bez odsetek
« dnia: Październik 17, 2019, 14:29:05 »
Tak, wystarczy ustawić stopę odsetek na 0 podczas generowania wezwania - pierwsze okno kreatora, pierwsza wartość do ustalenia...

14
Subiekt GT / Odp: Import faktur z subiekta do rewizora - problem
« dnia: Październik 16, 2019, 17:03:28 »
Należy zgłosić się do dostawcy programu/serwisanta lub skorzystać z usługi teleKonsultanta w Insercie (wymagana jest ingerencja w bazę danych).

15
Subiekt GT / Odp: Liczenie rabatu - faktura zakupu
« dnia: Październik 15, 2019, 18:26:39 »
Jak mozna zmienić naliczanie rabatu przy wprowadzaniu faktury zakupu?
Mam fakturę na której rabat liczony jest od całej pozycji tzn (cena x ilość)-rabat a mój subiekt liczy (cena - rabat) x ilość przez co końcowe kwoty się różnią. Idzie gdzieś to ustawić?

Nie można, GT nie ma takiej funkcjonalności (jest w nexo), ale przede wszystkim nie ma takiej konieczności - wartość netto, vat i brutto można wprowadzić ręcznie na zakładce VAT... Zachęcam do poznania podstaw obsługi programu.

@yemet, Tols przestańcie wypisywać takie "złote myśli"...

Gdy program dostawcy liczy inaczej od Subiekta to u mnie rozbija się takie problematyczne pozycje na dwie z odpowiednimi ilościami i cenami różniącymi się o grosz/cent/cośtam.

Na upartego można tylko kto to zrobi i/lub jaki sens tracić czas dla tych groszy.

My rozwiązaliśmy to w ten sposób, że mamy dodatkową JM (100 szt) i to rozwiązuje nam problem czterech miejsc po przecinku przy przyjmowaniu zakupu od tych kilku dostawców, a nie ma wpływu na całą resztę

Rozwiązujesz nieistniejące problemy i matematyki nie oszukasz, takie rozwiązanie i tak prowadzi do zmiany kosztu towaru w magazynie, jak wprowadzać takie dokumenty opisałem wyżej...

zaraz, zaraz - a po co to na PZ? przecież to istotne jest tylko na zakupie, żeby wprowadzona faktura była zgodna z oryginałem

To się nazywa "pełna księgowość". Jak pisałem wyżej można kombinować i tracić czas przy wprowadzaniu faktur zakupu w handlu lub usunąć tę naturalną różnicę (efekt różnego rodzaju zaokrągleń) w księgowości.

Strony: [1] 2 3 ... 968