Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - dkozlowski

Strony: [1] 2 3 ... 926
1
Subiekt GT / Odp: Powolne wprowadzanie pozycji sprzedaży.
« dnia: Dzisiaj o 19:32:21 »
Jak działa OK, a potem co raz wolniej, a dużo się wprowadza, to obstawiałbym konieczność regularnej reindeksacji bazy danych (np. w Programie Serwisowym InsERT - Podmiot > Odbudowa Indeksów. Zrób to i zobacz czy zaczęło żwawiej chodzić). Normalnie z uwagi na częste aktualizacje InsERTa, jest to robione przy konwersji bazy danych i zwykle wystarcza, ale gdy dawno takiej nie było lub się wprowadza dużo danych, to może być potrzeba częstszej reindeksacji.

Małe sprostowanie - podczas konwersji bazy danych nie są odbudowywane indeksy.

2
Subiekt GT / Odp: Subiekt GT eksport do Symfonii
« dnia: Dzisiaj o 09:18:38 »
Ok ona licencje kupi sama tylko prosiła mnie żebym poszukał takiego rozwiązania bo ona się nie zna na tych tematach , dlatego pytam Was tutaj.
Oczywiście ona będzie za to płacić ale dzięki tej opcji powiedziała że będzie liczyła mnie mniej za księgowość bo wtedy nie będzie musiała tego wprowadzać ręcznie tylko z automatu.
Może ktoś podać jakieś gotowe rozwiązanie?

Google zwraca listę takich rozwiązań, księgowa może spytać u swojego serwisanta, ja nie miałem okazji korzystać z takiego rozwiązania więc nie wskażę nic pewnego, jeśli odezwiesz się na PW do wskażę rozwiązanie, które polecano dla mnie.

Z JPK chodzi o to żeby można było je odczytywać w symfonii ale z tego co ja wiem to chyba standard pliku jest taki sam do wszystkich programów chyba że się mylę.

Nie mylisz się, dlaczego księgowa nie korzysta, może to wystarczy ?

Nikt nie zna odpowiedzi ?

Oczywiście, że ktoś zna, ale nie ma obowiązku odpowiadać i tego nie robi, podobnie jak Ty.

3
Z Pana doświadczeniem i wiedzą można w Subiekcie z pewnością zrobić dosłownie wszystko po odpowiedniej konfiguracji podstawy, lub dodatkami.

Dlatego należy korzystać z tego doświadczenia i wiedzy takich osób jak ja, od tego jesteśmy, taką mamy pracę... W Subiekcie wielu rzeczy nie da się zrobić, ale jest łatwa migracja do Navireo, gdzie można dużo, dużo więcej... To, że coś można zrobić nie oznacza też, że opłaca się to realizować, czasami więc warto wybrać inne oprogramowanie.

Jak dla mnie czego brakuje (albo po prostu o tym nie wiem o takich funkcjonalnościach):
praca online,
Chyba nie rozumiem bo do tego służy pulpit zdalny ? Praca offline na jednej bazie danych (okresowa synchronizacja) to wspomniane już Navireo.

kolektory,

Temat omawiany na forum, tylko rozwiązania dodatkowe choć czasami kończy się na laptopie/tablecie z Subiektem.

kody ważone - współpraca z wagami etykietującymi

Temat omawiany na forum, standardowa funkcjonalność programów, konfiguracja wagi i czytnika kodów kreskowych w Kasiarzu.

sprawdzarki cen

Raczej tylko integracje od producentów sprawdzarek lub partnerów (posiadam rozwiązanie dla starych sprawdzarek Elzabu), które pobierają dane bezpośrednio z bazy danych. Spotkałem się z implementacją integracji jako wagi etykietujące, ale z oczywistych przyczyn nie jest to wygodne rozwiązanie.

rozliczenia kasjerów, zmiany kasjerskie,

W większości standard, kasy dla każdego pracownika, ewentualnie dodatkowe zestawienia SQL, które ułatwiają zbieranie informacji.

karty lojalnościowe,

Temat rzeka, tylko rozwiązania dodatkowe.

harmonogram zmian cen na kasach.

Tylko rozwiązania dodatkowe, nie znam możliwości technicznych kas w tym zakresie (z kasami pracuję od święta).

4
W czym inne programy będą lepsze przy współpracy z kasą i InsERT totalnie się nie nadaje ? Brakuje w GT odbierania sprzedaży w czasie pracy, ale nie było tego w opisanych wymaganiach...

Poza tym mam klienta (przejętego, już tak pracował) z branży spożywczej, trzy oddziały i praca nie sprawia jakichś istotnych problemów, obsługa jest na prawdę szybka, podstawą są i tak kody kreskowe, było kilka braków jak zerowe ceny i brak uprawnień do poprawiania dokumentów dla użytkowników na sprzedaży, czy ze sprzedażą w ilości ułamkowej (pół butelki wina, pół paczki ciastek), ale to obszedłem dodatkowymi rozwiązaniami (blokadami). Przydałaby się jeszcze agregacja pozycji na paragonach, ale nowe drukarki są szybkie, więc zostawiłem to na tak zwane "później". Nie chcę przekonywać, że to idealne rozwiązanie, ale moje "doświadczenia" pokazują, że nie jest prawdą, że GT "totalnie się nie nadaje", jak zawsze należy wybierać rozwiązania do potrzeb.

Co jeszcze - należy podjąć decyzję jak ma wyglądać docelowy model pracy - kasy fiskalne czy jednak drukarki - jeśli kasy to przecież są również kasy sieciowe, którymi można byłoby zarządzać centralnie z centrali, do innych operacji praca zdalna (pulpit zdalny).

5
Subiekt NEXO / Odp: Upgrade do Nexo a dostęp do GT
« dnia: Kwiecień 23, 2019, 16:44:20 »
Licencja wygasa i program nie uruchamia się.

Nie rozumiem - o  jakich programach mowa - Insertu czy rozwiązaniach dodatkowych bo już kilka razy tylko w tym jednym wątku zostało napisane, że nic takiego przy programach Insertu nie ma miejsca ? Poza tym nie odpowiedziałeś na drugą część mojego pytania, a jakoś nie chce mi się wierzyć, że konsultanci Insertu "wypisują" takie totalne bzdury ? Podkreśliłem słowo "wypisują", gdyż jeśli "rozmawiałeś" i rozmowa nie była nagrywana to przecież tak, jakby jej nie było...


6
Subiekt NEXO / Odp: Upgrade do Nexo a dostęp do GT
« dnia: Kwiecień 23, 2019, 16:27:58 »
Dlaczego drugi raz pytasz o to samo, czego nie zrozumiałeś w odpowiedzi @candy ?

Musimy upewnić się na 100%. Mamy kilka programów w firmie, które przestają działać po przejściu na nowa wersję.

Nie rozumiem - co to znaczy "przestają działać po przejściu na nowa wersję" i skąd masz takie informacje ?

7
Tomku, nic się nie zmieniło i się nie zmieni.

8
Subiekt NEXO / Odp: Upgrade do Nexo a dostęp do GT
« dnia: Kwiecień 19, 2019, 21:36:39 »
Dlaczego drugi raz pytasz o to samo, czego nie zrozumiałeś w odpowiedzi @candy ?

9
Subiekt GT / Odp: Opis usługi w treści faktury...
« dnia: Kwiecień 18, 2019, 17:45:12 »
Podaj jeszcze wersję programu i nazwy wzorców, aby można było spróbować powtórzyć problem.

10
Subiekt GT / Odp: Opis usługi w treści faktury...
« dnia: Kwiecień 18, 2019, 10:13:56 »
Czy zdradzisz jaki to problem, a najlepiej pokażesz ?

11
Subiekt GT / Odp: Blokada sprzedaży usług
« dnia: Kwiecień 17, 2019, 18:06:34 »
Wydruk graficzny faktury można zablokować zmodyfikowanym wzorcem wydruku, wydruki fiskalne można zablokować zmodyfikowanym sterownikiem drukarki fiskalnej, zapis dokumentów można zablokować za pomocą blokad (F1->Przechwytywanie w aplikacji błędów SQL Servera).

12
Subiekt GT / Odp: Subiekt GT eksport do Symfonii
« dnia: Kwiecień 17, 2019, 18:02:03 »
Posiadam program Subiekt GT ze strefą.
Moja księgowa posiada program Sage Symfonia 2.0 i  drugi program Biznesmen
Mam pytanie czy da się jakoś eksportować mój magazyn do w/w programu?
Żeby ona miała mniej zajęcia i jednocześnie mniej liczyła mi za księgowość.

Na pewno się da, są gotowe konwertery, osobiście doświadczeń nie mam, dodam tylko, że pracę powinna organizować sobie księgowa i jej serwisant, a nie Ty, (tak na logikę) uważam też, że zamiast każdy z klientów z Subiektem ma kupować własną licencję konwertera to biuro powinno kupić jedną licencję do obsługi wielu swoich klientów.

Chodzi też o pliki JPK.

To standardowa funkcjonalność Subiekta - o co dokładnie chodzi ?

13
Subiekt GT / Odp: komunikat przy wystawianiu dokumentu
« dnia: Kwiecień 16, 2019, 18:32:08 »
Tylko nie będzie to komunikat czytelny dla użytkownika tylko dodatkowa w informacja dymku wśród innych informacji, należałoby ją też dodawać do nowych kontrahentów, więc w grę wchodziłoby rozwiązanie dodatkowe...

14
Subiekt GT / Odp: Faktura zakupu a termin dostawy jednej pozycji
« dnia: Kwiecień 16, 2019, 10:12:31 »
Nie byłoby problemu, gdybyś zastosował się do otrzymanych porad, o które poprosiłeś.

15
Subiekt GT / Odp: komunikat przy wystawianiu dokumentu
« dnia: Kwiecień 16, 2019, 10:09:54 »
W GT nie ma takiej możliwości.

Strony: [1] 2 3 ... 926