Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - Rometer

Strony: [1] 2
1
Rachmistrz GT / Odp: Zmiana amortyzacji
« dnia: Kwiecień 05, 2019, 10:52:39 »
Coś wiadomo w sytuacji podniesienia limitów amortyzacji ?

Chyba nadal nic nie wprowadzono...

2
Rachmistrz GT / Odp: Zmiana amortyzacji
« dnia: Luty 20, 2019, 08:51:28 »
Insert poinformował, że do końca tego tygodnia pojawi się łatka pozwalająca na podniesienie limitu aut osobowych  ;D

3
Rachmistrz GT / Odp: Zmiana amortyzacji
« dnia: Luty 19, 2019, 14:33:10 »
Nikt, nic ?

4
Rachmistrz GT / Zmiana amortyzacji
« dnia: Luty 14, 2019, 10:07:11 »
Witam,
Mam w środkach trwałych amortyzację auto osobowego wg starego limitu 20000 euro.
Teraz chcę zmienić wartość amortyzacji do wartości 150 tys. limitu. Jak to zrobić ?
Próbowałem poprzez modernizację, ale gdy dorzucę wartość, o którą chcę zwiększyć amortyzację, to zaktualizowaną wartość rat amortyzacyjnej liczy mi od lutego oraz przedłuża okres amortyzacji o rok... Także tu jest coś źle...

5
Witam,
Muszę założyć dwa podmioty w Gratyfikancie
1. Stowarzyszenie
2.Wspólnota mieszkaniowa.
Przy zakładaniu podmiotu nie mam do wyboru formy prawnej ani Stowarzyszenie ani Wspólnota.
Są tylko standardowe (jednoosobowa działalność, wszystkie spółki, spółdzielnia i przedsiębiorstwo państwowe)
Co wybrać ?

6
Witam,

Mam taką zagrychę. W ramach promocji otrzymałem nagrodę w postaci karty przedpłaconej o wartości 250zł. Za kartę musiałem zapłacić 1zł i otrzymałem na to fakturę. Czy ową wartość 250zł opodatkować jako przychód ?

7
Gratyfikant GT / Biuro GT/Gratyfikant zbiorcza wysyłka Pit4R i Pit11
« dnia: Styczeń 04, 2019, 22:08:34 »
Witam,
Problem dotyczy zbiorczego naliczenia Pit4R i Pit11 w Biurze GT. Podczas próby naliczenia wyskakuje komunikat: "Prawa dostępu do deklaracji za wybrany okres nie zostały aktywowane w programie Biuro GT. Należy aktywować ulepszenie do wyższej wersji programu. Naliczono 0 z 0 deklaracji."

Gdzieś wyczytałem, że prawdopodobnie MF nie udostępnił jeszcze schematów. Czyli czekamy na nowszą wersję Biura GT ?
I dlaczego jednocześnie z poziomu Gratyfikanta można wysłać Pit4R i Pit11 a z Biura GT zbiorczo nie ?

Wersja Biura GT 1.18
Wersja Gratyfikanta 1.55 HF1 (widziałem, że dziś ukazała się HF2, ale w opisie nie ma ani słowa by rozwiązywało ten problem)

8
Rachmistrz GT / Odp: Problem z zaliczką pit-5 do zapłaty
« dnia: Luty 09, 2018, 10:25:25 »
Dziś insert odpowiedział mi na maila. W wersji 1.51 będzie możliwość wyboru zaliczki. Pozostało czekać na 1.51

9
Rachmistrz GT / Odp: Problem z zaliczką pit-5 do zapłaty
« dnia: Luty 06, 2018, 13:36:07 »
w polu 51 musi być formuła
Round(MAX(~Pole_49~-~Pole_50~,0))
i jest ok
Zgadza się powyżej podałem formułe tylko dla liniówki

10
Gratyfikant GT / Odp: Parametry Gratyfikanta
« dnia: Luty 06, 2018, 12:31:26 »
Do zaokrąglonej.
I stąd mogą się brać groszowe róznice.

To co ? Przestawię i będzie ok ? Czy popróbować ?

11
Rachmistrz GT / Odp: Problem z zaliczką pit-5 do zapłaty
« dnia: Luty 06, 2018, 12:28:09 »
morela Wchodzisz w deklaracje skarbowe i klikasz operacje -> parametry i słowniki -> wersje deklaracji.
Wybierasz zaliczkę miesięczną liniową pit i klikasz dwukrotnie na pozycji 30. Zmieniasz formułę, powinna wyglądać następująco:
Round(MAX(~Pole_28~-~Pole_29~,0)) Tak naprawdę wystarczy wykasować przód nowej formuły i końcówkę. Porównasz to zobaczysz.

Aldo może trudno uwierzyć ale część klientów nadal biega po bankach. Niektórych nie nauczysz, że jest coś takiego jak bankowość elektroniczna, a część wręcz twierdzi, że na pewno ktoś ich okradnie  :)

12
Gratyfikant GT / Odp: Parametry Gratyfikanta
« dnia: Luty 06, 2018, 09:49:49 »
Do zaokrąglonej.

13
Gratyfikant GT / Odp: Parametry Gratyfikanta
« dnia: Luty 06, 2018, 08:15:05 »
Chcę zmienić na 0,01 nie dlatego, że mam w nosie ordynację, którą znam i nie trzeba mi jej cytować, tylko dlatego, że w przeciwnym wypadku gratyfikant źle liczył mi o parę groszy składkę zdrowotną od 1/4 etatu. Przy 1/1 i 1/2 liczy dobrze. Było to albo 7 albo 13 groszy. I oczywiście nie zauważyłem tego bo to składkę trzeba zawsze poprawić w Płatniku, aż do momentu kontroli z Zus, przy której baba przyczepiła się do tego. Być może od aktualnej podstawy liczy już dobrze, nie sprawdzałem, wolę sobie zmienić na 0,01.

14
Rachmistrz GT / Odp: Problem z zaliczką pit-5 do zapłaty
« dnia: Luty 06, 2018, 07:56:07 »
Wszystko rozumiem, ale trochę mnie denerwuje fakt, że na infolinii, formularz kontaktowy lub maila, które podałeś i które znam, albo nie dostaję odpowiedzi albo dostaję odpowiedź, że się nie da. Często też dostaję odpowiedź, że autor programu nie przewidział danego rozwiązania, a dwa dni później jest to wprowadzone w poprawce... I fajnie, ale jak stracę pół dnia na wprowadzanie nowych formuł w każdym podmiocie, a za dwa dni okaże się, że insert wprowadził poprawkę, która z automatu daje wybór to chyba się w d**e ugryze, dla mnie każda godzina jest na wagę złota. I głównie z tym mam problem.

Odpuściłem wiele spraw, które później dzięki forum udało się załatwić. Pół roku się z czymś męczyłem bo dostałem odpowiedź z insertu, że się nie da, a okazywało się -dzięki forum-, że rozwiązanie jest banalnie proste i to zbiorczo z poziomu biura gt, które trwa dwie minuty.

15
Rachmistrz GT / Odp: Problem z zaliczką pit-5 do zapłaty
« dnia: Luty 05, 2018, 21:23:30 »
Wiele rzeczy się dowiedziałem z tego forum i jest mi bardzo pomocne, ale czasem mam wrażenie, że eksperci nie rozumieją się z użytkownikami tych programów.
Ja pracuję na tych programach, obsługuję 400 podmiotów, siedzę i klikam codziennie od rana do wieczora. Jaki skrypt ? Jak to zrobić ? Kto mi to zrobi ? Ja jestem księgowym nie informatykiem. Na infolinii nikt nie potrafi mi odpowiedzieć, wysyłam pytanie formularzem kontaktowym i nikt nie odpowiada. Wchodzę na forum i dostaję odpowiedź "można przygotować skrypt"... Ja tego nie potrafię zrobić, a przede wszystkim nie mam na to czasu. Mam przygotowaną formułę i muszę powiedzieć pracownikom, że w każdym podmiocie mają ją zmienić, a przy okazji modlić się, żeby przypadkiem w choć jednym podmiocie się nie pomylili.

Chętnie bym zapytał osobiście autora programu dlaczego podjął decyzję o takim wprowadzeniu tej konkretnej zmiany, ale go nie znam i nie mam do niego kontaktu. Jednocześnie uważam programy insertu za najlepsze programy jakie mogą istnieć, i przesiadka na nie była najlepszą decyzją jaką dotychczas podjąłem. Co nie zmienia faktu, że pracują tam ludzie i też popełniają błędy - chociażby w takiej postaci jak ta wyżej.

Jak ustawodawca daje możliwość jednorazowej amortyzacji niektórych grup środków trwałych, to insert nie zdecydował się z automatu wprowadzić jednorazowej amortyzacji dla tych środków trwałych, tylko daje możliwość wyboru. Tak samo powinno być w przypadku zapłaty podatku bo są dwie możliwości...

Strony: [1] 2