Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wątki - Rometer

Strony: [1]
1
Rachmistrz GT / Zmiana amortyzacji
« dnia: Luty 14, 2019, 10:07:11 »
Witam,
Mam w środkach trwałych amortyzację auto osobowego wg starego limitu 20000 euro.
Teraz chcę zmienić wartość amortyzacji do wartości 150 tys. limitu. Jak to zrobić ?
Próbowałem poprzez modernizację, ale gdy dorzucę wartość, o którą chcę zwiększyć amortyzację, to zaktualizowaną wartość rat amortyzacyjnej liczy mi od lutego oraz przedłuża okres amortyzacji o rok... Także tu jest coś źle...

2
Witam,
Muszę założyć dwa podmioty w Gratyfikancie
1. Stowarzyszenie
2.Wspólnota mieszkaniowa.
Przy zakładaniu podmiotu nie mam do wyboru formy prawnej ani Stowarzyszenie ani Wspólnota.
Są tylko standardowe (jednoosobowa działalność, wszystkie spółki, spółdzielnia i przedsiębiorstwo państwowe)
Co wybrać ?

3
Witam,

Mam taką zagrychę. W ramach promocji otrzymałem nagrodę w postaci karty przedpłaconej o wartości 250zł. Za kartę musiałem zapłacić 1zł i otrzymałem na to fakturę. Czy ową wartość 250zł opodatkować jako przychód ?

4
Gratyfikant GT / Biuro GT/Gratyfikant zbiorcza wysyłka Pit4R i Pit11
« dnia: Styczeń 04, 2019, 22:08:34 »
Witam,
Problem dotyczy zbiorczego naliczenia Pit4R i Pit11 w Biurze GT. Podczas próby naliczenia wyskakuje komunikat: "Prawa dostępu do deklaracji za wybrany okres nie zostały aktywowane w programie Biuro GT. Należy aktywować ulepszenie do wyższej wersji programu. Naliczono 0 z 0 deklaracji."

Gdzieś wyczytałem, że prawdopodobnie MF nie udostępnił jeszcze schematów. Czyli czekamy na nowszą wersję Biura GT ?
I dlaczego jednocześnie z poziomu Gratyfikanta można wysłać Pit4R i Pit11 a z Biura GT zbiorczo nie ?

Wersja Biura GT 1.18
Wersja Gratyfikanta 1.55 HF1 (widziałem, że dziś ukazała się HF2, ale w opisie nie ma ani słowa by rozwiązywało ten problem)

5
Gratyfikant GT / Parametry Gratyfikanta
« dnia: Luty 05, 2018, 16:17:33 »
Witam,
Po raz kolejny piszę w sprawie ustawienia parametrów gratyfikanta, dokładniej chodzi o zaokrąglenia dochodu:
Lista modułów -> parametry -> podatki i koszty -> zaokrąglenia
Domyślnie zaokrąglenie jest do 1, ja chcę mieć zaokrąglenie do 0,01.
Ostatnio otrzymałem info, że mogę to zmienić zbiorczo z poziomu Biura GT - super wszystko działa. Niestety jednak po każdym wgraniu nowej wersji, lub ściągnięciu wersji paramterów zaokrąglenie wraca do 1.
Jak ustawić to zaokrąglenie na 0,01 tak już na stałe do końca świata ;) ?

6
Rachmistrz GT / Problem z zaliczką pit-5 do zapłaty
« dnia: Luty 05, 2018, 13:02:54 »
Witam, po aktualizacji, gdy liczę zaliczkę pit5 jeśli kwota podatku nie przekracza 1000 zł, to nie pokazuje mi "podatku do zapłaty". Domyślam się, że jest to ustawione na bazie nowych przepisów, dzięki którym zaliczki do 1000 zł płacić nie trzeba. Ale przecież jest w tym zakresie dowolność, dlaczego więc program z automatu nie pokazuje wartości do zapłaty ? Gdzie to przestawić aby pokazywało mi wartość do zapłaty nawet poniżej 1000 zł ?
Nowe przepisy dają możliwość nie płacenia tej zaliczki, ale nie narzucają tego podatnikom...

7
Gratyfikant GT / Dwie listy plac w jednym miesiącu
« dnia: Styczeń 05, 2018, 11:37:38 »
Witam,
Używam Gratyfikanta GT od jakiegoś czasu, ale stanąłem przed takim problemem:

Na 05 dnia każdego miesiąca wypłacam nadgodziny za miesiąc poprzedni i z takim dniem robię listę płac z samymi nadgodzinami.
Na Ostatni dzień miesiąca pracownicy dostają normalną wypłatę i też muszę zrobić listę płac.

Jak stworzyć dwie listy płac, dla jednego pracownika w jednym miesiącu, tak żeby Gratyfikant nie buntował się, że lista płac już istnieje ?

Druga sprawa, czy można ustawić parametry dla listy płac dla nadgodzin tak aby nie ciągnęło na nią kosztów uzyskania i ulgi ?

8
Rachmistrz GT / Wydruk JPK
« dnia: Styczeń 01, 2018, 19:44:58 »
Witam, mam taki drobny problem. Po wysyłce i pobraniu potwierdzenia JPK, możemy wydrukować sobie UPO. Ale na UPO jest tylko nip kontrahenta, nie ma chociażby imienia i nazwiska lub nazwy firmy. Ja będę musiał wysyłać JPKi od około 350 kontrahentów miesięcznie, żeby mieć pewność, że na pewno wszystkich wysłałem, i na pewno wszyscy przeszli na obecną chwilę muszę wejść do każdego kontrahenta wydrukować UPO i je sobie opisać, aby odhaczyć na liście. Gdyby na UPO drukowała się chociażby nazwa firmy lub imię i nazwisko, to nie musiałbym opisywać każdej kartki z osobna.
Jest na to jakiś sposób , o którym nie wiem ?
Wysłanie, drukowanie i opisanie każdego z 350 sztuk UPO pojedynczo zajmie mi cały dzień, lub dwa...

Lub fajnie gdyby można było wydrukować UPO w formie deklaracji tak jak VAT, gdzie jest nadany numer nadania + UPO

9
Rachmistrz GT / Rachmistrz GT i brak funkcji "ujęto w raporcie"
« dnia: Maj 09, 2017, 22:33:13 »
Witam wszystkich,

Na programie Rachmistrz GT pracuję od trzech lat, przed nim pracowałem na programach DGCS spod DOS.
Zastanawiam się jak księgujecie faktury, które są ujęte w raporcie fiskalnym ? W programie DGCS była funkcja "ujęto w raporcie", która pozwalała na uniknięcie podwójnego opodatkowania, ale jednocześnie, faktury ujęte w raporcie widniały w ewidencjach VAT.
Firma "X" przynosi mi co miesiąc faktury sprzedaży od numeru 1 do 100, wszystkie wypisane ręcznie, zdarza się, że 2-3 z tych faktur najpierw są ewidencjonowane na kasie fiskalnej.
I teraz tak, osobiście przyjąłem taki sposób, że księguję do rachmistrza wszystkie faktury, a wartości tych ujętych w raporcie wyminusowuję z raportu. Ale jest to trochę uciążliwe.
Czytałem kilka wątków w internecie, gdzie pisano, że nie powinno się księgować tych faktur, bo są zaewidencjonowane w raporcie - ok, ale po pierwsze przecież wtedy będę miał lukę w numeracji (w ewidencjach i KPiR), po drugie zastanawia mnie jak do tego będzie się miało JPK ? Jeśli wysyłam plik JPK to Urząd widzi lukę w numeracji, a jeśli kontrahent, który otrzymał fakturę wykaże ją w swoim JPK (a wykaże) to u mnie w JPK jej nie będzie.

Podajcie sposób w jaki Wy to robicie ?

Dodam jeszcze, że jestem super zadowolony z przejścia na Rachmistrza, program jest super i na tą chwilę nie wyobrażam sobie pracy spowrotem na DGCS. Brakuje mi tylko tej jednej funkcji "ujęto w raporcie" - w tak rozbudowanym programie wydawał mi się oczywistością. Pisałem dwa lub trzy razy do insertu z pytaniem czy będzie taka funkcja ale bez odpowiedzi.


Strony: [1]