Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - Elektrogs

Strony: [1]
1
Subiekt NEXO / Odp: Problemy z fakturami
« dnia: Sierpień 10, 2018, 13:39:50 »
To znaczy dostawy dalej jest 20 ale magazynowa jest 19 i to pozwoliło na wystawienie faktury tak czy siak suma summarum się udało, więc dzięki za rady.

2
Subiekt NEXO / Odp: Problemy z fakturami
« dnia: Sierpień 09, 2018, 21:43:49 »
Aldo zrobiłem tak, że w fakturze zakupu dałem datę magazynową wcześniej czyli dla dokumentu zakupu z 19 lipca z dostawą 20 lipca i próbą sprzedania 19 lipca bez skutecznie po ustawieniu daty magazynowej na 19 lipca w owej fakturze zakupu naglę mogłem taką sprzedaż wykonać 19 lipca. Nie wiem dlaczego tak to program robi, ale dało się. Bez zagłębiania się w temat tą fakturę mi się udało tak zrobić a kolejne teraz będą robił prawidłowo najpierw przyjęcie towaru później sprzedaż jak bozia przykazała :D

Ogólnie dzięki za rady.

3
Subiekt NEXO / Odp: Problemy z fakturami
« dnia: Sierpień 09, 2018, 20:16:09 »
Kiedyś pracowałem u kogoś na Small Buisnnes oraz Subiekt GT, więc jakieś doświadczenia z tymi programami miałem. Odstrasza od nich głównie cena... dlatego jak przyszło co do czego i musiałem wybrać coś do swojej działalności wpierw szukałem najtańszych opcji - tak padło na księgowość online. Mogłem tam wystawiać faktury i wszystko było proste, przejrzyste, statusy przy fakturach nigdzie nie musiałem przerzucać się na rozrachunki czy coś. Opcja była darmowa na miesiąc i zobaczyłem kilka błędów, które mi przeszkadzały np. na stronie głównej było zestawienie dochodów i wydatków w danym m-c i o ile dochody sumowało ok to wydatki tam wpadały z ostatniej faktury zakupu zamiast sumować... takich drobiazgów było pełno. Napisałem do suportu jakoś 2 tyg przed końcem darmowego konta z prośbą o wyjaśnienia dlaczego tak się dzieje itd. i do dziś nie dostałem odpowiedzi. Suma summarum jak wyszło mi ile będzie mnie kosztować roczny abonament i jak wyszła ich jakość obsługi na światło dzienne to stwierdziłem, że lepiej zakupić jakiś program normalny do zainstalowania i tak padło na Nexo bo wyglądał dość atrakcyjnie wizualnie, miał wszystkie opcje jakie potrzebuje i na subiekcie trochę przerobiłem czasu, więc miałem jakieś doświadczenia z produktem insertu. Widać trochę się jeszcze gubię i nie wszystko jest dla mnie jasne, ale powoli wszystko ogarnę :)

4
Subiekt NEXO / Odp: Problemy z fakturami
« dnia: Sierpień 09, 2018, 15:46:24 »
Doszedłem już do tego. Nie wiem czemu, ale jest to dla mnie mało intuicyjne mogłoby być w jednym miejscu do konfiguracji, ale cóż może jestem inny skoro inni sobie z tym radzą :)

Rozumiem, że dzięki tej opcji mogę fakturę wystawioną 19 lipca z dostawą na 20 lipca tak wprowadzić a w polu data magazynowa ustawić na 19 i to cała magia tego "skutku magazynowego" o którym mówił ALDO?

Coś czuję, że będę miał pod górkę z tym nexo. Na GT trochę pracowałem i było wszystko ok może dlatego, iż nie ja go konfigurowałem :D

5
Subiekt NEXO / Odp: Problemy z fakturami
« dnia: Sierpień 09, 2018, 15:30:24 »
Podpowiesz w którym module konfiguracji to znajdę bo już wyczytałem na stronie inserta, iż to opcja domyślnie wyłączona, ale gdzie włączyć to łaskawie nie napisali :( szkoda.

6
Subiekt NEXO / Odp: Problemy z fakturami
« dnia: Sierpień 09, 2018, 15:16:03 »
Candy jeżeli chodzi o wprowadzenie faktury zakupu do nexo mam tylko daty otrzymania, zakończenia dostawy oraz oryginału. Data otrzymania wprowadzam sobie datę wystawienia faktury bo dostaje niemal od ręki po zakupie online. Data zakończenia wprowadzam sobie z daty dostawy na oryginalnej fakturze zakupu. Jeżeli kupuje do godziny 15 data jest ta sama jak wystawienia a jak po 15 automatycznie system dostawcy wstawia dzień kolejny i tu się właśnie mi zrobił problem z jedną fakturą zakupu, którą kupiłem właśnie po 15 i data zakupu była 19 a dostawy 20 lipca. No i ostatnia pozycja to data oryginału czyli znów wpisuję datę wystawienia.

7
Subiekt NEXO / Odp: Problemy z fakturami
« dnia: Sierpień 09, 2018, 14:51:47 »
Subiekt plnuje tego bardzo ściśle i słusznie. Chcąc wystawić fakturę przed wejściem towaru należy zmienić datę na WZ na datę rzeczywistego wydania towaru. Inny sposób to wystawić fakturę bez skutku magazynowego i wywołać skutek z datą otrzymania towaru.

Żebyśmy się dobrze zrozumieli... wystawić WZ z datą rzeczywistego wydania towaru tylko jak? WZ jest wystawiane automatycznie przy wystawianiu faktury sprzedaży z tego co widzę, a więc nie mogąc wystawić faktury nie generuje się WZ.

No chyba, że chodzi Ci o opcję recznego wystawienia WZ i do niego faktury - tego nie próbowałem w sumie.

Bardziej mnie interesuje natomiast druga twoja opcja "bez skutku magazynowego"... co masz dokładnie na myśli i jak to zrobić w nexo?W innym programie nie miałem problemu z przyjęciem faktury zakupu z 19.07 z dostawą 20.07 i wystawieniu klientowi faktury na podstawie tej zakupowej dnia 19.07... w subiekcie jednak widzę program to sprawdza i stąd mi się wziął problem który jakoś teraz muszę rozwiązać...
I co w tym programie pokazywał remanent na dzień 19.07?  ;)
Ciiii ;) nie wykonywałem remanentu, ale obydwoje wiemy co by pokazał magicznego :)

8
Subiekt NEXO / Odp: Problemy z fakturami
« dnia: Sierpień 09, 2018, 13:48:22 »
W innym programie nie miałem problemu z przyjęciem faktury zakupu z 19.07 z dostawą 20.07 i wystawieniu klientowi faktury na podstawie tej zakupowej dnia 19.07 z terminem płatności 7 dni czyli po tym jak towar do niego doszedł (dostawca wysyła bezpośrednio do mojego klienta) ... w subiekcie jednak widzę program to sprawdza i stąd mi się wziął problem który jakoś teraz muszę rozwiązać...

9
Subiekt NEXO / Odp: Problemy z fakturami
« dnia: Sierpień 09, 2018, 13:47:01 »
W innym programie nie miałem problemu z przyjęciem faktury zakupu z 19.07 z dostawą 20.07 i wystawieniu klientowi faktury na podstawie tej zakupowej dnia 19.07... w subiekcie jednak widzę program to sprawdza i stąd mi się wziął problem który jakoś teraz muszę rozwiązać...

10
Subiekt NEXO / Odp: Rozliczenie faktury sprzedaży
« dnia: Sierpień 09, 2018, 13:30:46 »
Problem w tym, że jak widzicie na zdjęciu ilości dostępne są większe lub równe temu co wpisuje do dokumentu...

No nie, nic takiego nie widać na zamieszczonym zrzucie ekranu - gdzie są niby widoczne daty dostawy towarów ? Jak przyjmiesz towar w 2020 to też pokaż się na stanie magazynowym, ale dzisiaj nie wydasz go z magazynu gdyż go jeszcze nie ma.

Masz rację! Tzn towar widać bo jest przyjęty, ale program bierze sobie dostępność nie po dacie wystawienia faktury zakupu a po dacie dostarczenia... W ten sposób mi się robi problem. Zamówiłem towar dnia x i tego samego wystawiać chciałem klientowi fakturę, natomiast na fakturze zakupu dostawa była dnia kolejnego. Trochę to nie przemyślane bo muszę zmieniać datę dostawy na datę wystawienia dokumentu ( co nie zgadza się z oryginałem faktury zakupu jaki dostałem ) albo klientowi wystawiać fakturę dopiero po dacie dostawy zamówionego towaru. Nie da się tego obejść?

11
Subiekt NEXO / Odp: Rozliczenie faktury sprzedaży
« dnia: Sierpień 09, 2018, 11:54:56 »
Od razu skorzystam z waszej pomocy w innej kwestii z fakturami.

Przyjąłem sobie towar za pomocą faktur zakupowych. Towar jest na stanach magazynowych.

Wystawiłem jedną fakturę sprzedażową i przeszło ok. W przypadku drugiej wywala mi komunikat "Nie można wykonać danego ruchu magazynowego. Nie wystarczająca ilość towaru na magazynie do zadysponowania pozycji."

Problem w tym, że jak widzicie na zdjęciu ilości dostępne są większe lub równe temu co wpisuje do dokumentu...


12
Subiekt NEXO / Odp: Rozliczenie faktury sprzedaży
« dnia: Sierpień 09, 2018, 09:07:53 »
No tak 3 kliknięcia i zapisanie i działa... sam bym na to nie wpadł szukałem w konfiguracji opcji odpowiadających za to … No nic dzięki za pomoc teraz to jakoś wygląda i chyba się przekonam do tego programu :)

13
Subiekt NEXO / Odp: Rozliczenie faktury sprzedaży
« dnia: Sierpień 09, 2018, 08:41:55 »
Właśnie też mnie to zdziwiło... a jednak nie widzę tego nigdzie. Pracowałem kiedyś na GT i tam z niczym nie miałem problemu a w nexo … co chwilę jakiś błąd muszę szukać rozwiązań a teraz jeszcze nie umiem rozliczyć zapłaty za fakturę …

14
Subiekt NEXO / Problemy z fakturami
« dnia: Sierpień 08, 2018, 22:04:08 »
Witam.

Jestem nowym użytkownikiem nexo i mam dziwny problem. Wystawiłem fakturę przelewową ustawiając na 100% i dzień płatności. Po tym terminie widzę w raportach, że faktura wisi jako przeterminowana. Nie wiem w jaki sposób mogę ją rozliczyć przeglądałem troszkę podobnych tematów i widziałem, że nie którzy mają w dokumentach sprzedaży na tym pasku u góry gdzie się dodaje nową fakturę pole rozlicz a u mnie czegoś takiego nie ma. Klikanie ppm na fakturze też nic nie daje bo w menu kontekstowym też nie ma czegoś takiego jak rozlicz.

Strony: [1]