Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Subiekt GT / Odp: Instalator Serwis fiskalizacji zdalnej
« Ostatnia wiadomość wysłana przez dkozlowski dnia Dzisiaj o 09:00:00 »
Rozumiem że innych spostrzeżenia są takie, że nie działa wolniej ...

Skąd ten wniosek, przecież nikt się nie wypowiedział ?
2
Subiekt GT / Subiekt GT na VPS - z czym to się je?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez candy dnia Dzisiaj o 00:34:24 »
To akurat nie jest prawda:
Cytuj
Ilość wykupionych stanowisk Insert powinna być natomiast taka, jaka jest ilość realnych użytkowników programu +1 (dla komputera-serwera)
Potrzebujesz tyle stanowisk ilu użytkowników będzie pracować jednocześnie.
3
Subiekt GT / Instalator Serwis fiskalizacji zdalnej
« Ostatnia wiadomość wysłana przez candy dnia Dzisiaj o 00:30:18 »
Niekoniecznie.
Mnie np mało interesuje porównywanie wydajności dwóch rozwiązań, z których jedno nie działa tak jak potrzebuję.
4
Subiekt GT / Odp: Subiekt GT na VPS - z czym to się je?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez b2 dnia Dzisiaj o 00:27:56 »
Witajcie,

przejrzałem w ciągu ostatniego tygodnia całą masę wątków na tym forum, na forum Inserta i jeszcze kilku innych, niestety ciężko znaleźć szczegółowe informacje dotyczące konfiguracji Subiekta czy Gestora na serwerze poza siecią lokalną, dlatego chciałbym usystematyzować kilka rzeczy i ułatwić w przyszłości znalezienie odpowiedniego rozwiązania dla potencjalnych użytkowników tych programów. Poniższy tekst to w zasadzie pytania do fachowców, ja jestem laikiem i tylko chcę potwierdzić słuszność rozumowania.

Do postawienia serwera poza siecią lokalną mamy 2 zasadnicze możliwości: fizyczny zakup komputera-serwera lub wykupienie hostingu serwera np. VPS w jakiejś firmie hostingowej. Niezależnie od wyboru opcji komputer-serwer powinien:

- spełniać minimalne wymagania programów Insert (Core 2 Duo, 4GB ramu, najlepiej dysk SSD)
- być wpięty bezpośrednio kablem do routera i posiadać stały adres IP oraz przede wszystkim wysoki upload łącza (tyczy się przede wszystkim fizycznego komputera-serwera)
- posiadać odpowiedni zasilacz awaryjny UPS oraz możliwość backupu danych z bazy (tyczy się przede wszystkim fizycznego komputera-serwera)
- jeśli jednoczesny dostęp do bazy będzie miał więcej niż 1 użytkownik, to komputer powinien posiadać system Windows Server, komputery-klienckie mogą mieć jakikolwiek system. Serwer VPS musi posiadać zainstalowany system Windows.
- konieczna jest minimum baza SQL Express, jeśli baza będzie większa niż 10GB należy wykupić licencje na SQL Standard
- jeśli baza ma dużą objętość przez np. konto pocztowe wpięte w Gestora (np. przez wysyłane zdjęcia, obrazki od klientów), to można użyć w bazie SQL opcji Filestream i niejako wyrzucić te pliki poza bazę, wtedy dostęp do nich będzie nadal zapewniony z poziomu programu, ale ich wielkość nie będzie wliczana w objętość bazy
- w celu użytkowania programu z zadowalającą szybkością zaleca się używanie Pulpitu Zdalnego (RDP). Co ważne, z każdego w zasadzie komputera bez względu na system możemy się połączyć poprzez wbudowane systemowe RDP (jeśli jest), ale komputer-serwer musi posiadać Windowsa w wersji Pro lub Windows Server aby miał możliwość bycia serwerem systemowego RDP dla pozostałych komputerów. Można także użyć aplikacji np. Team Viewer i posiadać RDP niezależnie od posiadanej wersji Windowsa, ale za dodatkową opłatą (zastosowanie komercyjne)
- przez Pulpit Zdalny do bazy może łączyć się naraz wiele komputerów, ale komputer-serwer musi mieć zainstalowanego Windowsa w wersji Server, inaczej naraz łączyć się może tylko jeden użytkownik
- w przypadku łączenia przez Pulpit Zdalny, na komputerach-klientach nie trzeba instalować programów Insert, wystarczy mieć zainstalowany program na komputerze-serwerze. Ilość wykupionych stanowisk Insert powinna być natomiast taka, jaka jest ilość realnych użytkowników programu +1 (dla komputera-serwera)
- w celu zabezpieczenia połączenia przez Pulpit Zdalny (RDP) zaleca się wykorzystanie "tunelowania" np. przez programy typu Hamachi, OpenVPN itp. Takie tunelowanie należy wykorzystywać także wtedy, kiedy komputer-serwer jest wykupionym hostingiem VPS, instalacja odbywa się w ten sam sposób jak na fizycznym komputerze np. w biurze. Konieczna jest przy tym zmiana ustawień routera komputera-serwera
- niezależnie od wybranej opcji serwera konieczne mogą być/będą konfiguracje bazy SQL, routera, programów, Subiekta itd., co było opisane już w wielu różnych wątkach

Ja wiem, że od tego są wdrożeniowcy, administratorzy sieci itd., ale wydaje mi się, że z pewną wiedzą, niekonieczne zawodowca i relatywnie niskim kosztem, można samemu postawić serwer pod programy Inserta i cieszyć się użytkowaniem tych programów.

Tak jak wspomniałem, nie są to stwierdzenia a de facto pytania do specjalistów, jeśli gdzieś się pomyliłem, coś pomieszałem, proszę o sprostowanie, na pewno ułatwi to życie wielu osobom.
5
Subiekt GT / Odp: Instalator Serwis fiskalizacji zdalnej
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Przemol dnia Dzisiaj o 00:27:45 »
SFZ miałem na poprzednim kompie a na nowym już nie instalowałem. Jeśli znów "będzie mi się wydawać" ze wolniej działa to doinstaluje w takim razie do testów.
Jeśli chodzi o konfiguracje kompa to Win10PROx64, 16RAM, dysk Samsung 860PRO SSD, procek I5-9600K.
Rozumiem że innych spostrzeżenia są takie, że nie działa wolniej ...
6
Subiekt GT / Odp: Instalator Serwis fiskalizacji zdalnej
« Ostatnia wiadomość wysłana przez dkozlowski dnia Dzisiaj o 00:07:10 »
Co to znaczy "mnie się wydaje" ? Przecież można zmierzyć czasy wydruków ? We wnioskach podaj tylko konfigurację komputera, na którym działa SUZ, jego wersję oraz weź pod uwagę pierwszy i kolejny wydruk (pierwszy może być wolniejszy)... Ja od kilku lat nie używam FZ, gdyż wile razy po prostu nie działała, teraz doszły ograniczenia funkcjonalne związane z wydrukiem numeru NIP...
7
Subiekt GT / Odp: Instalator Serwis fiskalizacji zdalnej
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Przemol dnia Wczoraj o 23:47:45 »
Czy macie jakieś spostrzeżenia co do szybkości wydruków poprzez SUZ w stosunku do SFZ. Mnie się wydaje że wolniej to idzie na SUZ?
8
Subiekt Sprint / Sprint2 / Odp: Sprint2 - co zamiast Sprinta?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez marcink dnia Wczoraj o 20:47:35 »
Odświeżam temat .

Czy znalazł ktoś jakąś sensowną alternatywę ?

Dla mnie najciekawszym na ten moment było by przejście na Tablet z Androidem.
9
Subiekt GT / Odp: Zmiana ceny podczas wystawiania paragonu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez dkozlowski dnia Wczoraj o 10:06:57 »
2 Kiedy robimy sprzedaż czasem okazuje się, że danego produktu nie ma już na stanie w magazynie  ale wiemy, że fizycznie jest i chcemy go szybko dodać przyjęciem wewnętrznym. Kiedy wybieramy produkt intuicyjnie na paragon/fakturę mamy filtr "niezerowy" ale pamiętając, że dane "coś" było już w sprzedaży i ma kartotekę znajdujemy szybko przez F2 (jeśli dobrze pamiętam) - pytanie: czy z tego poziomu możemy szybko dodać brakujący na magazynie produkt? Jak to zrobić, żeby nie wychodzić z paragonu, nie wędrować do przyjęć magazynowych, znowu wyszukiwać produktu, dodawać, wracać do paragonu …

Można też: F12, przyjąć towar na magazyn, zamknąć Subiekta, zapisać dokument.

Oba te zagadnienia są istotne kiedy nad sprzedającym stoi kolejka klientów.

Będę wdzięczna za pomoc
aisoG

Odpowiedzi na takie pytania udzielne są podczas pierwszego szkolenia z podstaw obsługi programu, polecam zaczynać w ten sposób, później program obsługuje się dużo szybciej/efektywniej i dużo przyjemniej...
10
Subiekt GT / Zmiana ceny podczas wystawiania paragonu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez candy dnia Luty 22, 2020, 21:16:16 »
Przed aktualizacją działało tak samo. Od wersji 1.0 tak działa.
Strony: [1] 2 3 ... 10