InsERT GT => Rewizor GT => Wątek zaczęty przez: Inszy w Luty 15, 2017, 15:16:16

Tytuł: Firma na PKPiR w Rewizorze GT, a deklaracja PPL
Wiadomość wysłana przez: Inszy w Luty 15, 2017, 15:16:16
Witam,
Jedna z naszych firm przeszła z ksiąg rachunkowych na książkę przychodów i rozchodów, a że Rewizor GT oferuje również takie prowadzenie ksiąg, to zostaliśmy przy nim.
O ile nie ma problemów z samym księgowaniem i VATem, tak nie widzimy sposobu na inne wyliczanie zaliczek na PPL niż ręczne wklepywanie kwot w deklarację, bo definicja deklaracji chce odwoływać się do planu kont, którego tu z oczywistych względów nie ma.

Czy istnieje możliwość poprawnego przypisania przychodów i rozchodów do deklaracji, czy też ta funkcja Rewizora jest tak skrajnie ułomna (również brak możliwości tworzenia dowodów wewnętrznych), że należy ją traktować bardziej jako demo Rachmistrza?
Tytuł: Odp: Firma na PKPiR w Rewizorze GT, a deklaracja PPL
Wiadomość wysłana przez: Aldo w Luty 15, 2017, 15:42:11
Potraktował bym ją jako demo.
Tytuł: Odp: Firma na PKPiR w Rewizorze GT, a deklaracja PPL
Wiadomość wysłana przez: tpi0 w Luty 17, 2017, 10:34:15
Wydaje mi się, że stworzenie uproszczonego planu kont i praca na tych kontach nie byłaby barierą nie wiem tylko jak wydrukujesz książkę PKPiR?
Tytuł: Odp: Firma na PKPiR w Rewizorze GT, a deklaracja PPL
Wiadomość wysłana przez: Inszy w Luty 18, 2017, 12:35:14
Cóż, przy niedużej firmie lepiej pozostać przy module PKPiR w Rewizorze i ręcznie wprowadzać dane do deklaracji (raptem dwie kwoty) oraz robić dowody np. w Excelu, ale jednak mieć możliwość drukowania książki.
Tylko szkoda, że Insert dodał takiego mańkuta, który wisi między faktyczną użytecznością, a wersją demonstracyjną.
Tytuł: Odp: Firma na PKPiR w Rewizorze GT, a deklaracja PPL
Wiadomość wysłana przez: Aldo w Luty 18, 2017, 17:11:44
Zawsze uważałem, że  można nożem ściąć drzewo, ale zdecydowanie lepiej robić to siekierą. Nie wpominając o pile.