Forum Użytkownikow Subiekt GT

InsERT GT => Subiekt GT => Wątek zaczęty przez: krzysiek@martechnet.pl w Marzec 06, 2020, 09:41:24

Tytuł: Automatyczne wyliczanie rabatu 25%
Wiadomość wysłana przez: krzysiek@martechnet.pl w Marzec 06, 2020, 09:41:24
Dzień dobry
Mam taki problem, że dla każdego dokumentu sprzedaży (FV, paragon) każda pozycja z automatu wyliczana jest z rabatem 25%.
Zaznaczoną mam opcję Parametry subiekta - rabaty - strategia sprzedaży - stosuj promocje oraz ustawioną promocje (Polityka cenowa - promocje) na różne grupy towarów pod różnych kontrahentów. Mimo że na daną grupę towarów pod konkretnego klienta ustawiłem rabat 15%, to  subiekt towar ten wylicza z rabatem 25%. Również na towary nie ustawione w promocjach subiekt wylicza 25%. Gdy wyłączę strategię sprzedaży problem znika. Pojawił się on się dziś, do wczoraj wszystko było super.
Proszę o pomoc.
Krzysiek
Tytuł: Odp: Automatyczne wyliczanie rabatu 25%
Wiadomość wysłana przez: dkozlowski w Marzec 06, 2020, 09:53:02
Udostępnij swoją bazę danych to może ktoś powie, gdzie został popełniony błąd, w innym przypadku przyjrzyj się dokładnie danym lub poproś kogoś, aby to zrobił, na przykład dostawcę programu/serwisanta.
Tytuł: Odp: Automatyczne wyliczanie rabatu 25%
Wiadomość wysłana przez: Chris w Marzec 06, 2020, 22:57:14
Strategia promocji polega na tym, że przyznawany na towar jest najwyższy możliwy rabat. Skoro na każdy towar masz rabat 25%, to oznacza, że ktoś źle wprowadził promocję z 25% rabatem. Błąd polega na tym, że wybrał wszystkie towary zamiast określone. Znajdź problematyczną promocję i ją popraw.