Autor Wątek: Blokada lub oznaczenie kolorem usługi jednorazowej na dokumencie sprzedażowym  (Przeczytany 1454 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline BIURCHEM

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja +0/-0
  • Wersja programu: 1.68 HF1
Witam
często zdarza sie ze wprowadzając zamówienie nie posiadamy jednego z towarów i wpisujemy go jako usługę jednorazową następnie wypisujemy fakturę bez wprowadzenia już zakupionego towaru i nie ściąga nam go ze stanu.

Wiem ze jest możliwość całkowitego zablokowania wpisywania Usługi jednorazowej ale to nas nie urządza podczas wprowadzania zamówień z tego co sie dowiedziałem jest możliwe wprowadzanie  -> formatowania warunkowego i dodanie odpowiedniego SQL by chociaż wyświetlał sie na dokumencie np na czerwono ale nie mam pojęcia jak ten SQL ma wyglądać

prosze o pomoc

Offline dkozlowski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 17264
  • Reputacja +800/-27
  • Wersja programu: GT/Navireo/nexo
Odp: Blokada lub oznaczenie kolorem usługi jednorazowej na dokumencie sprzedażowym
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 23, 2021, 10:20:11 »
Skąd takie delikatnie mówiąc nieprawdziwe informacje ? Wystarczy przecież zajrzeć do konfiguracji formatowania warunkowego, aby zobaczyć, że formatowanie SQL nie jest dostępne na pozycjach dokumentów. Jest dostępne podstawowe formatowanie, które możesz samemu sobie wyklikać: "Symbol towaru równa się us.jedn.", koniec.

Nie mniej ja takie problemy rozwiązuję inaczej, systemowo, a nie organizacyjnie, proponuję blokadę, która zablokuje zapis dokumentu (innego niż ZK) zawierającego usługę jednorazową.

ps.
Polecam porozmawiać z dostawcą programu o możliwościach, w tym granicach jego rozszerzania.
Daniel, Białystok.

Odp: Blokada lub oznaczenie kolorem usługi jednorazowej na dokumencie sprzedażowym
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 23, 2021, 10:20:11 »