Forum Użytkownikow Subiekt GT

InsERT GT => Subiekt GT => Wątek zaczęty przez: hezer w Grudzień 04, 2019, 10:18:37

Tytuł: BRAK TOWARU NA MAGAZYNIE PODCZAS WYKONYWANIA MM
Wiadomość wysłana przez: hezer w Grudzień 04, 2019, 10:18:37
Witam,
mam sytuację na subiekcie, z którą jeszcze się nie spotkałem i nie wiem czy to jakieś uszkodzenie bazy czy też po prostu nie rozumiem jakichś Subiektowych mechanizmów. Sprawa wygląda następująco.

Mam magazyn nr 1 gdzie mam sobie ponad 100 sztuk danego towaru
Mam magazyn nr 2 gdzie towar się wyprzedał 1 sztukę ponad stan (ostatnia FV na towar została wystawiona w wycofanym skutkiem).

Teraz próbuję sobie wykonać MM z datą tej sprzedaży (próbowałem też z wcześniejszą) z magazynu nr 1 do magazynu nr 2 na tą jedną sztukę i nie mogę z powodu braku towaru na magazynie.

Po pierwsze nie rozumiem czemu w dokumencie, który dodaje coś na stan jest info o niemożliwości z powodu 0 sztuk na stanie (?)
Po drugie patrząc po datach i ruchu towaru w informatorze ten towar w dni, w które próbuje zrobić MM, jest na stanie zarówno na jednym jak i drugim magazynie.
Po trzecie patrząc na chronologię to ten towar nigdy nie zszedł poniżej stanu 0, ani nie zejdzie po wykonaniu MM (bo wiem, że pewnych ruchów magazynowych wykonać nie idzie kiedy towar w jakimś momencie się wyzeruje).

Jakieś pomysły? To nie pierwszy raz kiedy wykonuje takie operacje, ale pierwszy, w którym wykonując przyjęcie magazynowe to nie mogę go wykonać z powodu braku towaru.

PS. Uprzedzając odpowiedzi typu 'grzebanie w datach dokumentów jest nieodpowiedzialne, nie powinno się tego robić wcale a w szczególności jak nie ma się wystarczającej wiedzy' itd. To uprzedzam, że zdaję sobie z tego sprawę, ale pewnych rzeczy po prostu nie możemy na chwilę obecną przeskoczyć i jedyna opcja to grzebanie trochę w datach.

Interesuje mnie tylko o czym mogłem zapomnieć, że mi takiej prostej MM nie przepuszcza.
Tytuł: Odp: BRAK TOWARU NA MAGAZYNIE PODCZAS WYKONYWANIA MM
Wiadomość wysłana przez: birds22 w Grudzień 04, 2019, 10:43:03
Pokaż zakładkę ruch z informatora na tym towarze
Tytuł: Odp: BRAK TOWARU NA MAGAZYNIE PODCZAS WYKONYWANIA MM
Wiadomość wysłana przez: hezer w Grudzień 04, 2019, 11:09:13
Podsyłam screen z ruchu towaru na magazynie wyjściowym od początku listopada do dnia dzisiejszego. Jak widać cały czas towar był na stanie. MM próbuje wykonać z datą 5 listopada.
Tytuł: BRAK TOWARU NA MAGAZYNIE PODCZAS WYKONYWANIA MM
Wiadomość wysłana przez: candy w Grudzień 04, 2019, 15:00:06
To że informator pokazuje niewiele znaczy.
Dostawa sprzed 5.11 była na stanie, ale została później wydana. Teraz są dostępne dostawy przyjęte na stan po 5.11 i nie są się zrobić wydania z datą 5.11.
Subiekt działał tak od wersji 1.00, nic się nie zmieniło.
Trzeba usunąć skutek na dokumencie blokującym wydanie, zrobić MM i przywrócić skutek. Oczywiście problem może się "przenieść" dalej, więc do skutku.
Albo zrób PW 5.11 i RW 30.11
Tytuł: Odp: BRAK TOWARU NA MAGAZYNIE PODCZAS WYKONYWANIA MM
Wiadomość wysłana przez: birds22 w Grudzień 04, 2019, 20:02:29
Nie chce mi się liczyć ale zobacz, że ma koniec dnia 5 listopada było 79 sztuk tego towaru. Policz teraz ile wydałeś towaru od tego dnia. Na pewno przekroczy to liczbę 79.
Czyli tak jak pisze @candy chcesz  przesunąć tego czego już nie ma (lub jeszcze nie ma).
Tytuł: Odp: BRAK TOWARU NA MAGAZYNIE PODCZAS WYKONYWANIA MM
Wiadomość wysłana przez: hezer w Grudzień 05, 2019, 08:28:02
Dobra chyba rozumiem o co chodzi. Faktycznie zdążyłem wyprzedać w międzyczasie stan, który był na dzień 5 listopada. Oznacza to, że rozeszły mi się wszystkie starsze niż ta data dostawy, a ja próbuję coś tam wcisnąć. Tak na chłopski rozum tłumaczę to sobie tak, że skoro mamy FIFO to najpierw subiekt ściąga ze stanu towar ze starszych dostaw i że każda sprzedaż ma przypisane sztukę z konkretnej dostawy.

Dobrze kombinuje?

Czyli jak chce robić takie kombinacje to muszę zwracać uwagę czy po dacie mojej operacji dany towar z remanentu na tamten dzień nie rozszedł się do dnia dzisiejszego?

Wcześniej musiałem zawsze tak trafiać, że nie napotkałem się z tym i chyba po prostu myślałem, że subiekt z automatu sobie po prostu 'poprawi' przypisaną dostawę pozycji w późniejszych dokumentach.