InsERT GT => Subiekt GT => Wątek zaczęty przez: Beata w Listopad 08, 2015, 08:27:42
-
Witam.
Mam pytanie . Ale raczej kieruje mną ciekawość , a nie jakaś konieczność . Przyjmując nową fakturę zakupu , subiekt "wstawia" ceny netto zakupu. W większości są to ostatnie ceny netto zakupu z poprzedniej faktury zakupu lub rachunku zakupu. Ale zdarza się , że kilka pozycji ma zupełnie inną wartość , która nie jest odzwierciedlaniem ceny netto zakupu nawet z ostatnich kilku faktur zakupu. Mogę prosić o wyjaśnienie skąd taka rozbieżność.
Beata.
-
A jakie ceny są ustawione na samej FZ?
Widać to po prawej nad tabelą zawartości.
-
Zawartość FZ jest taka jaką ustawił subiekt, nic nie zmieniałam.
-
Świetnie, cieszymy się wszyscy ;)
A teraz odpowiedz na moje pytanie. Odczytaj napis, który jest ponad tabelką z zawartością (pozycjami).
-
Zawartość FZ jest taka jaką ustawił subiekt, nic nie zmieniałam.
Właśnie stąd biorą się praktycznie wszystkie problemy, czyli z braku konfiguracji programu i zapoznania się z podstawami jego działania... Po instalacji programu na fakturze zakupu jest ustawiania "Cena z ostatniej dostawy", która może, ale nie musi pokrywać się z ceną z ostatniego zakupu.
-
Tak , jest to cena z ostatniej dostawy. To proszę wytłumaczcie , dlaczego ona nie musi pokrywać się z ostatnią ceną zakupu, skoro w większości zakupionych towarów pokrywa się?
-
Czy przychód wewnętrzny jest zakupem?