Autor Wątek: Korekta FV a co z paragonem do niej?  (Przeczytany 3531 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dkozlowski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 17059
  • Reputacja +798/-27
  • Wersja programu: GT/Navireo/nexo
Odp: Korekta FV a co z paragonem do niej?
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 25, 2019, 10:55:37 »
Popytam dalej. Panowie, na spokojnie, ambicję zostawcie przed monitorem :-)

Chyba sam zaczynasz dostrzegać, że wytłumaczenie Ci podstaw obsługi programu i obowiązków związanych z posiadaniem urządzenia fiskalnego to niestety "ambitne" zadanie... Do trzech razy sztuka...

Zwrotu do paragonu fiskalnego się nie da zrobić - od to nowość, nieraz już robiłem, bo Klient zrezygnował z odbioru paczki, zwrócił część itp, no ale skoro Ty piszesz, że się nie da zrobić zwrotu, to niech tak zostanie.

Każda Twoja wypowiedź potwierdza to, co zostało już napisane - nie znasz podstaw obsługi programu i zagadnień fiskalnych, mylisz podstawowe pojęcia - "paragon fiskalny" to paragon wydrukowany z urządzenia fiskalnego (kasy, drukarki), a (jak już zostało napisane) urządzenia fiskalne nie posiadają funkcjonalności korygowania sprzedaży, więc NIE mogłeś wykonać takiej operacji. Mylisz "paragon fiskalny" z "zafiskalizowanym dokumentem paragonu w programie", a (jak już zostało napisane) to dwie różne rzeczy - może istnieć "paragon fiskalny" bez dokumentu w programie w ogóle bez programu - funkcjonalność kas fiskalnych - jak wtedy wykonałbyś "zwrot do paragonu", co zrobiłbyś z paragonem fiskalnym dotyczącym sprzedaży na fakturę ?

Fakt, ze raport nawet po zwrocie pokazuje całość przychodu jest bezsporny - nie pytam dlaczego tak jest.

I to Twój problem - nie spytałeś jak działa program, nie spytałeś jak działają urządzenia fiskalne przed rozpoczęciem z nich korzystania, nawet się na tym chwilę nie zastanowiłeś jak sobie zaprzeczyłeś - raport z urządzenia fiskalnego pokazuje całość przychodu, gdyż nie zarejestrowałeś zwrotu do paragonu, gdyż urządzenia fiskalne nie posiadają takiej funkcjonalności, wystawiłeś tylko kolejny "dokument w programie".

Pytanie brzmi co zrobić z paragonem, który został zafiskalizowany do FV, na drukarce fiskalnej :-)

Nie, paragon NIE został zafiskalizowana, została zafiskalizowana faktura, czego wynikiem było powstanie paragonu fiskalnego na drukarce fiskalnej... Dlaczego notorycznie nie czytasz odpowiedzi, którą już otrzymałeś:

Zostaje przypięty do Twojej kopii faktury

Od strony handlu/Subiekta to przecież wszystko.



Ja nie pytam również jak zapisywać korekty paragonowe/fiskalne, bo sprawa nie dotyczy księgowości, a działania sgt. Zeszyt od tych spraw jest czymś czego tłumaczyć nie musicie.

Nazywaj funkcjonalności zgodnie z nomenklaturą programów Insertu - w GT nie ma takich funkcjonalności jak "korekty paragonowe/fiskalne", więc nie wiemy o czym piszesz/co masz na myśli.
Daniel, Białystok.

Forum Użytkownikow Subiekt GT

Odp: Korekta FV a co z paragonem do niej?
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 25, 2019, 10:55:37 »